Karmienie butelką

Wiele mam bardzo czeka na moment kiedy karmić będzie butelką. Oczywiście jest to najzdrowsze dla dziecka i jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie to powinno się karmić dziecko właśnie w ten sposób.
Jednak nie powinnaś czuć się winna jeżeli nie możesz karmić piersią lub z innych powodów decydujesz się na butelkę. Obecnie istnieją bardzo dobre mleka zastępcze, których można użyć lub też jest możliwość odsysania mleka z piersi i podawania go dziecku w butelce. W przypadku karmienia dziecka butelką nadal możesz pozostawać z nim w bliskim kontakcie. Pieść swoje dziecko przy karmieniu, gdy masz do tego warunki, rozepnij bluzkę i przytul je do nagiej skóry. Wiele osób uczy się o tym kiedy decyduje się zostać ginekologiem (http://strefajaslo.pl/zdrowie/jak-zostac-ginekologiem/)

Niektóre dzieci lubią mleko nieco bardziej chłodne. Inne z kolei wolą butelkę podgrzaną w podgrzewaczu lub w ciepłej wodzie. Karmiąc maluszka trzymaj butelkę uniesioną do góry, by smoczek był cały czas wypełniony mlekiem i niemowlę nie połykało powietrza, które może powodować kolkę.

Podczas karmienia „sztucznego”, niezwykle ważna jest higiena, gdyż dziecko pozbawione jest wówczas przeciwciał, które zawarte są w mleku matki. Bakterie namnażają się szczególnie szybko w nieświeżym mleku. Musisz więc starannie myć butelki i smoczki przed ich wysterylizowaniem.

Sposoby przyrządzania mleka mogą się nieco różnić. Przeczytaj więc dokładnie instrukcję na opakowaniu. Zasadniczo robi się to w ten sposób: umyj ręce i zagotuj potrzebną ilość wody do butelki. Ostudź wodę i nalej właściwą ilość do butelki, posługując się miarką na jej ściankach. Odmierz potrzebną ilość mleka w proszku, używając załączonej łyżeczki. Nie bierz większej ilości proszku niż wyznaczona jest w instrukcji. Zbyt gęste mleko może dziecku zaszkodzić. Wyrównaj poziom na łyżeczce za pomocą noża.